Xavery, urodził się w 2033. Przeżył zero
wypadków.


Quiz:
Jakim Kierowcą jesteś?

Quiz

Sprawdź jakim kierowcą jesteś i rozwiń swoje umiejętności!

Jak prowadzisz auto? Spokojnie, bo lubisz ekojazdę, a może dynamicznie? Rozwiąż quiz, sprawdź jakim typem kierowcy jesteś i zobacz, co mają dla Ciebie nasi eksperci.

1/11 Quiz
Jedziesz obszarem zabudowanym z przepisową prędkością. Jest lekko pod górę. Mijasz znak końca miejscowości (do końca wzniesienia pozostało około sto metrów. Co robisz?
2/11 Quiz
Jedziesz nieznaną trasą i musisz wybrać stację benzynową oraz paliwo. Jeżeli miał – lub miałabyś – samochód benzynowy, to co wybierasz:
3/11 Quiz
Wybierając nowy samochód używany postawisz na:
4/11 Quiz
Wyobraź sobie, że jeździsz samochodem z silnikiem Diesla i filtr cząstek stałych ulega zatkaniu. Auto nie nadaje się do jazdy – co zlecisz serwisowi:
5/11 Quiz
Ruszasz po zmianie światła na zielone, ale w oddali widać kolejne czerwone światło. Ruch jest niewielki, jesteś sam lub sama na swoim pasie ruchu. Co robisz:
6/11 Quiz
Wybierasz trasę na długą, wakacyjną podróż w góry. Nigdy jeszcze tamtędy nie jechałeś lub nie jechałaś. Która spełni Twoje oczekiwania:
7/11 Quiz
Jedziesz drogą poza miastem w peletonie samochodów. Wszyscy jadą 80 km/h, a można tam jechać 90 km/h. Co robisz i jak to uzasadnisz?
8/11 Quiz
Załóżmy, że mieszkasz w dużym mieście i musisz dostać się na drugi jego koniec. Jaką trasę wybierasz?
9/11 Quiz
Jedziesz w swoje ulubione weekendowe miejsce. Można tam dojechać trzema trasami. Którą wybierasz?
10/11 Quiz
Dojeżdżasz do zakrętu. Ograniczenie prędkości pozwala na jego dynamiczne pokonanie, ale można też jechać spokojnie. Co wybierasz i jak uzasadnisz swój wybór?
11/11 Quiz
Ruszasz samochodem ze skrzyżowania, kończy się obszar zabudowany, możesz rozpędzić się do 90 km/h. W jaki sposób zmieniasz biegi: