POKOLENIE ZERO

ZERO wypadków. ZERO rannych. ZERO ofiar śmiertelnych. Trudno dziś sobie wyobrazić poczucie komfortu i bezpieczeństwa, jakie może dawać wyeliminowanie wszelkich zagrożeń na drodze. Pierwsze pokolenie, które tego doświadczy będzie Pokoleniem ZERO.

Pokolenie ZERO to projekt dedykowany Wizji Zero wdrażanej przez Continental na całym świecie, która zakłada całkowite wyeliminowanie wypadków, rannych czy ofiar śmiertelnych - bo właśnie do ZERA w tej materii dążymy!

Dowiedz się więcej o wizji zero
Opona „eko” – czyli jaka?
Redukcja oporów toczenia opon to bardzo ważne zadanie, niemniej na drodze do stworzenia neutralnych dla środowiska opon trzeba pamiętać także o ich trwałości, a w procesie produkcji – o wykorzystaniu materiałów pochodzących ze zrów-noważonych źródeł, w tym z recyklingu. Jednym z elementów wkładu firmy Continental w budowanie zrównoważonego transportu jest Green Concept
  • Już dziś stosowane nowoczesne polimerowe mieszanki pozwoliły na obniżenie oporów to-czenia opon przy radykalnym wydłużeniu ich trwałości
  • Wkrótce można spodziewać się wprowadzenia do sprzedaży wersji opon o znacznie zwięk-szonym przebiegu bez pogorszenia innych parametrów istotnych dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy. W dużej mierze już to się dzieje
  • Koncepcja Green Concept przewiduje m.in. wykorzystanie w produkcji opon materiałów pochodzących z przetworzenia butelek PET
  • W oponach Green Concept specjalny pas bieżnika może być wielokrotnie odnawiany

Około 20-30 proc. emisji związanych ze spalaniem paliwa jest powodowanych przez opony, a tymczasem do 2030 roku poziom emisji z transportu ma być zmniejszony o 60 procent w odnie-sieniu do roku 1990. Do 2050 roku ma być osiągnięta neutralność emisyjna. To dla producentów ogumienia samochodowego ogromne wyzwanie. Continental już dziś może mówić o wielkich suk-cesach związanych z ograniczaniem negatywnego wpływu opon na środowisko, tymczasem jednak trwają prace nad prawdziwą „zieloną rewolucją” dotyczącą zarówno produkcji, jak i eksploatacji opon samochodowych.
 
Dobre opony – możesz oszczędzać już dziś!

W przypadku samochodów spalinowych niski opór toczenia opon oznacza po pierwsze, niższą emisję spalin, a po drugie, niższe koszty paliwa. W przypadku aut z napędem elektrycznym naj-bardziej odczuwalną przez użytkownika korzyścią jest wydłużenie zasięgu. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki – energooszczędne, a jednocześnie trwałe i bezpieczne opony są dostępne już dziś! Przykładem takiego ogumienia jest Continental EcoContact 6, która wykorzystuje polimero-wą mieszankę Green Chili 2.0 zmniejszającą tarcie w kontakcie z nawierzchnią. Opona ta jest sze-roko wykorzystywana jako fabryczne wyposażenie samochodów elektrycznych i hybrydowych. W zależności od rozmiaru ten model opony może pochwalić się spełnianiem kryteriów A-A w konku-rencjach podawanych na etykiecie opony: EcoContact 6 spełnia najwyższe kryteria energoosz-czędności, a jednocześnie spełnia wymagania kategorii „A” w hamowaniu na mokrej nawierzchni. Nowoczesna mieszanka polimerowa odporna na ścieranie pozwoliła na obniżenie wysokości bież-nika nowej opony, a jednocześnie opona jest niezwykle trwała! To idealna opona do samochodów elektrycznych, ale też dla aut z oszczędnymi napędami spalinowymi!


 
Green Concept – ile waży opona?

Jeśli tradycyjna opona waży 12,5 kg, to waga opony Green Concept o identycznym rozmiarze, zaprezentowanej przez Continental na ostatnich targach IAA Mobility, to zaledwie 7,5 kg! Conti Green Concept to rewolucja zarówno w kwestii wytwarzania opony jak i jej właściwości.
Opona Green Concept wykonana jest w 35 proc. z materiałów odnawialnych i w 17 proc. z mate-riałów pochodzących z recyklingu. Materiały odnawialne w tym przypadku to kauczuk naturalny wyprodukowany z mniszka lekarskiego, krzemian z popiołu z łusek ryżu oraz oleje i żywice ro-ślinne. Taka koncepcja opony prowadzi do znacznej redukcji zużycia materiałów opartych na ro-pie naftowej.

Materiały pochodzące z recyklingu to odzyskana stal i sadza, a także (co jest nowością w branży) poliester pochodzący z przetworzonych butelek plastikowych, z którego wykonany jest karkas opony. Ponadto (te materiały wykorzystuje się już dziś) Green Concept wykorzystuje kauczuk po-chodzący z recyklingu.


 
Conti Green Concept: wygląda inaczej i działa inaczej!

Opór toczenia Conti Green Concept jest niższy o 25 proc. w stosunku do wymagań klasy A zgod-nej z europejskim systemem oznaczeń na oponach. Bieżnik wykonany w 100 proc. z naturalnego kauczuku Taraxagum zapewnia większy margines bezpieczeństwa niż analogicznej wysokości bieżnik tradycyjnej opony, zaś nieuszkodzony karkas może być wykorzystywany wielokrotnie – regeneracja opony jest szybka i niskokosztowa. Zielony kolor linii bazowej bieżnika oznacza przejście od bieżnika do karkasu – wtedy najwyższy czas na nowy bieżnik!

Trzykrotne odnowienie bieżnika zmniejsza o połowę ilość materiału użytego do produkcji karkasu w przeliczeniu na całkowity przebieg opony.

Conti Green Concept to opona przyszłości, ale elementy tej technologii będą wprowadzane już naprawdę niedługo. Continental planuje już wkrótce rozpocząć wykorzystywanie poliestru uzy-skanego z przetworzenia zużytych butelek PET – do produkcji jednej opony można zużyć 15 bute-lek wykonanych z tego materiału, co z jednej strony obniża zużycie innych materiałów, a z drugiej przyczynia się do wykorzystania odpadów.

Continental zamierza do 2050 roku produkować swoje opony w 100 proc. z materiałów wytwarza-nych w sposób zrównoważony, osiągając najpóźniej do tego czasu pełną neutralność klimatyczną.

Wybierz opony

Wybierz opony

Wizja ZERO - Continental
Wybierz najlepsze opony

WinterContact™ TS 870

Wszystkie opony zimowe są takie same. Do czasu, kiedy ulice nie pokryją się śniegiem.

Zachowaj spokój i ciesz się pełną kontrolą nad samochodem na pokrytej śniegiem i lodem nawierzchni

Pewnie utrzymuj kierunek jazdy dzięki krótkiej drodze hamowania na mokrej drodze oraz dzięki doskonałej odporności na aquaplaning.

Pokonuj długie odległości zużywając mniej paliwa.

...

WinterContact™ TS 870 P

Zima zapewnia deszcz, lód i śnieg. My zapewniamy Ci kontrolę

Precyzyjne prowadzenie na śniegu i lodzie dzięki nowemu wzorowi bieżnika i lameli.

Doświadcz doskonałej wydajności na mokrej nawierzchni dzięki nowej kompozycji naszej mieszanki CoolChili™.

Długie przebiegi i niskie opory toczenia, co prowadzi do niskiego zużycia paliwa.
...

AllSeasonContact™

Niemiecka technologia - bezpieczeństwo przez cały rok

Zachowaj kontrolę, niezależnie od pory roku.

Bądź pewny przyczepności i skutecznego hamowania w każdych warunkach.

Ciesz się niskim zużyciem paliwa.

...