POKOLENIE ZERO

ZERO wypadków. ZERO rannych. ZERO ofiar śmiertelnych. Trudno dziś sobie wyobrazić poczucie komfortu i bezpieczeństwa, jakie może dawać wyeliminowanie wszelkich zagrożeń na drodze. Pierwsze pokolenie, które tego doświadczy będzie Pokoleniem ZERO.

Pokolenie ZERO to projekt dedykowany Wizji Zero wdrażanej przez Continental na całym świecie, która zakłada całkowite wyeliminowanie wypadków, rannych czy ofiar śmiertelnych - bo właśnie do ZERA w tej materii dążymy!

Dowiedz się więcej o wizji zero

Franek, urodził się w 2040. Przeżył ZERO
wypadków.

Opony całoroczne – jak sprawują się latem, a jak zimą?
Na oponach całorocznych, zwłaszcza jeśli chodzi o opony całoroczne klasy premium , naprawdę da się jeździć bezpiecznie i zimą, i latem. I choć nie w każdym wypadku opony całoroczne są wyborem optymalnym, to jest duża rzesza kierowców, którzy z takiego ogumienia są bardzo zadowoleni
  • Prawdziwe opony całoroczne mogą być legalnie używane wszędzie tam, gdzie istnieje wymóg korzystania z opon zimowych
  • Dobre opony całoroczne są bardzo uniwersalne, a ograniczenia dotyczą jedynie zastosowań ekstremalnych wynikających z właściwości samochodu i oczekiwań kierowcy

Jak się jeździ na dobrych oponach całorocznych? Normalnie, nie widzę różnicy – odpowiadają zadowoleni użytkownicy takiego ogumienia, którzy odkryli, że nie muszą już dwa razy do roku umawiać się w serwisie na wymianę opon. Nie tracą czasu, wydają mniej pieniędzy na usługi warsztatów wulkanizacyjnych, są zawsze gotowi na zmianę pogody. Jeśli chodzi o formalne ograniczenia dotyczące korzystania z opon całorocznych, to w praktyce ich nie ma: prawdziwe opony całoroczne noszą symbol 3PMSF (śnieżynka na tle trzech górskich szczytów), co po pierwsze, oznacza, iż spełniają minimalne wymogi stawiane przed oponami zimowymi i mogą być legalnie używane w każdym kraju, w którym okresowo lub w zależności od warunków na drodze wymaga się od kierowców jazdy na oponach zimowych. Po drugie, warto wiedzieć, że w przypadku tego rodzaju ogumienia dopuszcza się stosowanie opon o niższym indeksie prędkości niż wynika to z osiągów samochodu – pod warunkiem oczywiście, że nie korzystamy z maksymalnych osiągów pojazdu i nie jeździmy szybciej niż wynika to z indeksu prędkości opon.


Jazda zimą na oponach całorocznych: jest bezpiecznie?

Zdecydowanie tak! Od dobrych opon całorocznych, np. Continental AllSeasonContact, można oczekiwać stabilności i przyczepności zarówno na nawierzchni mokrej, jak i ośnieżonej. Nie powinno być problemów z ruszaniem czy zmianą kierunku jazdy, a także z hamowaniem niezależnie od warunków. Większość kierowców, którzy do tej pory stosowali opony sezonowe ze średniej półki i preferują zachowawczy styl jazdy, zimą z pewnością nie zauważą różnicy pomiędzy oponami całorocznymi a zimowymi. Po co zatem w ogóle rozważać kupno opon sezonowych? Otóż jeśli ktoś jeździ dynamicznie, ma szybki samochód i przyzwyczajony jest do opon zimowych z najwyższej półki,np. Continental WinterContact TS 860, ten poczuje różnicę. Jakkolwiek obie te opony są bardzo uniwersalne i dostosowane do jazdy w różnych warunkach, to jednak osiągi opony zimowej klasy premium są po pierwsze, zoptymalizowane pod kątem jazdy w warunkach zimowych, a po drugie, opony zimowe będą lepiej zachowywać się przy dużych obciążeniach wynikających zarówno ze stylu jazdy, jak i osiągów i masy samochodu. Im mamy do dyspozycji więcej mocy i im większa jest masa samochodu, tym większa przewaga opon sezonowych. Te różnice zacierają się w przypadku samochodów o przeciętnych osiągach i niższej masie, a także wtedy, gdy raczej jeździmy spokojnie, zachowawczo.


Jazda latem na oponach całorocznych: czego się spodziewać?

Opony letnie z najwyższej półki, np. Continental PremiumContact 6, są lepiej niż opony całoroczne przystosowane do szybkiej i dynamicznej jazdy. Podstawowa różnica, którą odczują osoby przyzwyczajone do opon letnich z najwyższej półki, to stabilność samochodu przy ekstremalnych obciążeniach na szybko pokonywanych zakrętach. Poza tym – tak jak w przypadku jazdy zimą – kierowcy nie dysponujący bardzo szybkim samochodem, jeżdżący normalnie z punktu A do punktu B, nie powinni odczuć żadnej różnicy. Osiągi dobrych opon całorocznych można porównać do osiągów średniej klasy opon letnich.


Opony całoroczne: czy zawsze zastąpią opony sezonowe?

Nie, opony całoroczne nie w każdym przypadku są alternatywą opon sezonowych! O wyborze powinny decydować oczekiwania kierowcy (czy oczekuje jedynie bezpiecznych i niezawodnych opon, czy jednak wymaga opon o najwyższych możliwych osiągach) oraz moc i masa samochodu – oba te parametry wpływają na obciążenia działające na ogumienie. Jeśli mamy dużego i ciężkiego SUV-a z silnikiem o mocy 300 KM lub więcej, raczej powinniśmy kupić najlepsze z możliwych opony sezonowych. Warto wziąć też pod uwagę pokonywane przebiegi: jeśli pokonujemy 20-30 tys, km rocznie, korzyść z zastosowania opon całorocznych nie będzie duża, gdyż prawdopodobnie zużyjemy je w ciągu 2 sezonów. Jeśli jednak przejeżdżamy w ciągu roku kilka tys. km – wtedy zdecydowanie warto rozważyć montaż opon całorocznych. Ważne: efekt „nie widzę różnicy” zapewnią jedynie opony całoroczne klasy premium – jak Continental AllSeasonContact.

Wybierz opony

Wybierz opony

Wizja ZERO - Continental
Wybierz najlepsze opony

WinterContact™ TS 870

Wszystkie opony zimowe są takie same. Do czasu, kiedy ulice nie pokryją się śniegiem.

Zachowaj spokój i ciesz się pełną kontrolą nad samochodem na pokrytej śniegiem i lodem nawierzchni

Pewnie utrzymuj kierunek jazdy dzięki krótkiej drodze hamowania na mokrej drodze oraz dzięki doskonałej odporności na aquaplaning.

Pokonuj długie odległości zużywając mniej paliwa.

...

WinterContact™ TS 870 P

Zima zapewnia deszcz, lód i śnieg. My zapewniamy Ci kontrolę

Precyzyjne prowadzenie na śniegu i lodzie dzięki nowemu wzorowi bieżnika i lameli.

Doświadcz doskonałej wydajności na mokrej nawierzchni dzięki nowej kompozycji naszej mieszanki CoolChili™.

Długie przebiegi i niskie opory toczenia, co prowadzi do niskiego zużycia paliwa.
...

AllSeasonContact™

Niemiecka technologia - bezpieczeństwo przez cały rok

Zachowaj kontrolę, niezależnie od pory roku.

Bądź pewny przyczepności i skutecznego hamowania w każdych warunkach.

Ciesz się niskim zużyciem paliwa.

...