Kierowca
15.06.2021

•    Continental świętuje jubileusz swojej działalności – to dobra okazja do promowania tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym

•    Celem akcji jest wspólne zebranie maksymalnej kwoty 50 tys. zł, którą Continental przekaże na konto Fundacji Moc Pomocy

•    Spacerując, jeżdżąc na rowerze czy biegając, nie tylko pomagamy poszkodowanym w wypadkach drogowych, ale jednocześnie dbamy o naszą kondycję 

W ubiegłym roku w Polsce zgłoszono 23 540 wypadków drogowych. W ich wyniku śmierć poniosło 2491 osób, a ranne zostały 26 463 osoby, w tym 8805 ciężko. Wskaźnik 9,6 ofiar śmiertelnych na 100 wypadków jest najwyższym w Unii Europejskiej. 77 ofiar śmiertelnych na 1 mln mieszkańców to z kolei trzeci najgorszy wynik w Unii.

Według OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) Polska należy do 25 najbogatszych i najbardziej rozwiniętych krajów świata, natomiast pod względem bezpieczeństwa ruchu drogowego jest krajem bardzo nisko rozwiniętym. W 2020 roku ograniczenia związane z pandemią spowodowały zmniejszenie ruchu samochodowego i poprawę statystyk wypadków drogowych. Dane wciąż pozostają jednak alarmujące na tle innych państw. Wskazują na konieczność prowadzenia konsekwentnych działań edukacyjnych, a także pilną potrzebę wspierania poszkodowanych w wypadkach.

Razem nam po drodze z pomaganiem

Continental, firma technologiczna i producent opon premium, obchodzi w tym roku 150-lecie działalności, a polski oddział koncernu 25-lecie. Początki firmy sięgają 1871 roku, kiedy została założona w Hanowerze w Niemczech – pierwszy samochód był wówczas jeszcze w sferze marzeń, a opony trafiały do zaprzęgów konnych i rowerów. Koncern na przestrzeni lat konsekwentnie pracuje nad rozwiązaniami, które służą poprawie bezpieczeństwa.

– Zminimalizowanie ryzyka zagrożenia życia lub zdrowia wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego to nasz priorytet. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, technologiom, doskonaleniu produkowanych przez koncern komponentów i systemów, odgrywamy ważną rolę w zwiększaniu bezpieczeństwa. Od lat wspieramy inicjatywy i projekty przybliżające nas do realizacji Wizji Zero, która zakłada całkowite wyeliminowanie wypadków – mówi Ewa Ostapczuk, PR Manager w Continental Opony Polska. – Z okazji naszego podwójnego jubileuszu – 150-lecia na świecie i 25-lecia w Polsce – ale też w odpowiedzi na prawdziwe potrzeby, przygotowaliśmy specjalną akcję „Razem nam po drodze z pomaganiem”, w ramach której chcemy inspirować, edukować i promować odpowiedzialne zachowania na drogach. Przyłączając się do akcji, każdy uczestnik nie tylko zdobędzie informacje na temat bezpieczeństwa, ale przede wszystkim przyczyni się do wsparcia osób poszkodowanych w wypadkach. W zamian za aktywności sportowe zrealizowane przez uczestników, Continental przekaże środki finansowe na rzecz Fundacji Moc Pomocy – dodaje.

Misja Continental: czas na Twój ruch

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w akcji? To proste – wystarczy zainstalować aplikację Activy na smartfonie, dokonać prostej rejestracji i wybrać Misję Continental. Dołączając do tej misji, uczestnik podejmuje się: 
•    przejechania 1000 kilometrów w ramach takich aktywności, jak na przykład jazda na rowerze, jazda na rolkach, hulajnodze czy deskorolce; 
•    przebiegnięcia czy przejścia 300 km w ramach aktywności, takich jak bieg, nordic walking, spacer.

Po zaliczeniu kolejnych odcinków misji użytkownicy będą informowani o następnych etapach jako wyznacznikach trasy. Każdy etap to informacja o przebytej trasie połączona z ciekawostką lub poradą związaną z bezpieczeństwem na drodze. Najbardziej aktywni uczestnicy otrzymają nagrody specjalne.

Akcja wystartowała 14 maja i potrwa przez trzy miesiące. Jej celem jest wspólne zebranie maksymalnej kwoty 50 tys. zł, którą Continental przekaże na konto Fundacji Moc Pomocy.

Moc pomocy dla najbardziej potrzebujących

Fundacja Moc Pomocy to dzieło dwóch przyjaciół – Rafała Mikołajczyka i Bartosza Kaczmarka, którzy od wielu lat pracują na rzecz wsparcia i aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Ich wspólnym marzeniem było założenie całkowicie niezależnej organizacji, która będzie niosła bezinteresowną pomoc dla osób po urazach.

– Każdego dnia ktoś ulega wypadkowi i staje się osobą niepełnosprawną. Potrzebuje wsparcia, pomocy w zapewnieniu rehabilitacji, zorganizowaniu środków finansowych, odpowiedniego sprzętu, pomocy prawnej, aby odnaleźć się w zupełnie nowej, niespodziewanej i trudnej sytuacji. Naszą misją jest kompleksowe pomaganie takim osobom – wyjaśnia Rafał Mikołajczyk, prezes Fundacji Moc Pomocy i jednocześnie sportowiec wyczynowy. – Dzięki akcji „Razem nam po drodze z pomaganiem”, zorganizowanej przez Continental, nasza fundacja ma szansę pozyskać środki, dzięki którym będzie mogła skutecznie pomóc kolejnym potrzebującym. Teraz wszystko zależy od determinacji i energii uczestników, dlatego gorąco zachęcam do przyłączenia się do misji – dodaje.

Więcej informacji na stronie www.razemnampodrodze.pl