POKOLENIE ZERO

ZERO wypadków. ZERO rannych. ZERO ofiar śmiertelnych. Trudno dziś sobie wyobrazić poczucie komfortu i bezpieczeństwa, jakie może dawać wyeliminowanie wszelkich zagrożeń na drodze. Pierwsze pokolenie, które tego doświadczy będzie Pokoleniem ZERO. 

Pokolenie ZERO to projekt dedykowany Wizji Zero wdrażanej przez Continental na całym świecie, która zakłada całkowite wyeliminowanie wypadków, rannych czy ofiar śmiertelnych - bo właśnie do ZERA w tej materii dążymy!

Dowiedz się więcej o Wizji Zero

Zwiń

Hubert, urodził się w 2038.

Przeżył ZERO wypadków.

Pokolenie zero

ZERO wypadków. ZERO rannych. ZERO ofiar śmiertelnych. Trudno dziś sobie wyobrazić...

więcej

Opony całoroczne: zalety i ograniczenia

Opony całoroczne, zwłaszcza te z najwyższej półki, są coraz lepsze. To wygodne rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo i komfort jazdy niezależnie od pogody i pory roku, jednak nie dla każdego. Kto może rozważać kupno opon całorocznych, a kto nie będzie z nich zadowolony?

  • Opony całoroczne z najwyższej półki - jak Continental AllSeasonContact - z formalnego punktu widzenia spełniają wymogi przewidziane dla opon zimowych, także za granicą
  • Trwałość dobrych opon zimowych zbliżona jest do trwałości opon sezonowych
  • Nawet najlepsze opony całoroczne nie mają takich osiągów jak opony sezonowe klasy premium

Opony całoroczne zyskują na popularności, co jest o tyle uzasadnione, że ogumienie, które może być używane niezależnie od pogody i pory roku, jest coraz lepsze. W produkcję opon całorocznych angażują się obecnie najbardziej renomowani producenci - w tym Continental. Opona Continental AllSeasonContact zapewnia bezpieczeństwo i na śniegu, i na mokrej nawierzchni, gwarantuje wysoki poziom komfortu, pozwala też na bezpieczne podróżowanie przy wysokich temperaturach latem. Oczywiście, jak każda opona całoroczna, także Continental AllSeason Contact ma swoje ograniczenia. To opona najwyższej jakości, ale nie dla każdego.

Zobacz wideo ekspertów

Opony całoroczne: na jakie drogi?

Dobra opona całoroczna spełnia przynajmniej minimalne wymagania stawiane przed ogumieniem zimowym. Opona AllSeasonContact nie tylko została zbudowana na bazie opony zimowej, formalnie jest oponą, która posiada homologację zimową oraz znak 3PMSF. W praktyce oznacza to, że w krajach, w których jest obowiązek jazdy na oponach zimowych - czy to w określonych warunkach pogodowych, czy to w wyznaczonym okresie - można bez obaw o konsekwencje prawne używać tych opon. Z drugiej strony, dzięki zastosowaniu mieszanki zachowującej konieczną sztywność w wysokich temperaturach, na oponach Continental AllSeasonContact można jeździć latem.


Należy jednak mieć świadomość, że opona całoroczna nigdy nie będzie tak sztywna i nigdy nie zapewni takiej precyzji kierowania w wysokich temperaturach otoczenia i na rozgrzanym asfalcie jak opona letnia z najwyższej półki; opona całoroczna również w głębokim śniegu albo na lodzie nigdy nie zapewni takiej przyczepności i tak dobrej trakcji jak opona zimowa klasy premium. Jeśli ktoś ma szybkie auto i na co dzień wykorzystuje pełnię jego możliwości, jeśli ktoś przywykł do jazdy zimą na oponach ContiWinterContact, a latem używa ContiPremiumContact, to nie powinien kupować opon całorocznych, bo zwyczajnie będzie czuł dyskomfort. Jeśli ktoś jednak co do zasady porusza się głównie po mieście, nie jeździ bardzo szybko i nie ma doświadczeń z oponami sezonowymi z najwyższej półki, będzie zadowolony z dobrych opon całorocznych - zapewnią one osiągi porównywalne z tymi, jakie oferują opony sezonowe średniej klasy.

Trwałość i komfort jazdy

Opony całoroczne najwyższej jakości, jak np. Continental AllSeasonContact, mają obecnie trwałość porównywalną z trwałością opon sezonowych, tzn. ich bieżnik ściera się w podobnym tempie. Ale uwaga: co do zasady opony letnie warto wymienić na nowe, gdy wysokość ich bieżnika spadnie do 3 mm; w przypadku opon zimowych konieczność wymiany pojawia się wcześniej - przy 4 mm bieżnika. W praktyce oznacza to, że jeśli jesienią nasze opony całoroczne osiągną graniczną wysokość bieżnika 4 mm, to czas na ich wymianę. Jeśli wysokość bieżnika spadnie do 4 mm wiosną, to można na nich przejeździć jeszcze do jesieni. W praktyce opony całoroczne najczęściej wymienia się właśnie jesienią.Czy to się opłaca?

Jeśli kupujemy opony całoroczne, to - dla własnego bezpieczeństwa i komfortu - warto wybierać opony klasy premium. Opony takie jak Continental AllSeasonContact są ciche, trwałe i bezpieczne. Opłaca się je kupić, zwłaszcza jeśli nie jeździmy dużo. Jeżeli w ciągu roku pokonujemy 30-40 tys. km, nie zaoszczędzimy, kupując opony całoroczne - w praktyce ani na usługach warsztatów, ani na tym, że jeden komplet opon zastąpi nam dwa. Jeśli już mamy prawdziwe opony całoroczne, z formalnego punktu widzenia możemy traktować je zimą jak zimówki, a latem jak opony letnie.

Wybierz najlepsze opony

AllSeasonContact™

Jedna opona, cztery pory roku

Dobra przyczepność na zaśnieżonych i mokrych nawierzchniach zimą

Skuteczne hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni latem

Najlepsza w swojej klasie pod względem oporów toczenia
...

Więcej

WinterContact™ TS 860

Maksymalne bezpieczeństwo w każdych warunkach zimowych dla samochodów klasy kompaktowej i średniej.

Technologia Cool Chili™ zapewnia najwyższą skuteczność hamowania w każdych zimowych warunkach

Liquid Layer Drainage™ skraca drogę hamowania na oszronionej i oblodzonej nawierzchni
...

WinterContact™ TS 860 S

Doskonałe zachowanie w zimie napędzane dzięki niemieckiej technologii

Doskonałe zachowanie na śniegu gwarantuje wyjątkową przyjemność z jazdy.

Najlepsza skuteczność hamowania dla maksymalnego bezpieczeństwa w zimie.

Doskonałe prowadzenie na suchej nawierzchni dla najwyższej precyzji kierowania.
...

Więcej

Zamienniki opon: jaki rozmiar będzie pasował, a jaki nie? Na co...

Kupując opony, odruchowo zwracamy uwagę na ich średnicę osadzenia pod kątem średnicy felgoraz na...

Więcej

Kiedy warto założyć opony zimowe?

Opony zimowe - zwłaszcza opony klasy premium -stały się w ostatnich latach bardzo uniwersalne....

Więcej

Quiz: Jakim Kierowcą jesteś?

Sprawdź jakim kierowcą jesteś i rozwiń swoje umiejętności!Jak prowadzisz auto? Spokojnie, bo...

Więcej

Konkurs: Jakim jesteś kierowcą?

Weź udział w naszym konkursie i szczerze powiedz nam, jakim kierowcą jesteś. Dzięki temu będziemy...

Więcej

Sportowe opony i felgi, czyli jak koła zmieniają osiągi samochodu

Sportowe opony i felgi nie tylko zmieniają wygląd samochodu,lecz także mają ogromny wpływ na...

Więcej

Bezpieczeństwo i komfort jazdy - czym wyróżniają się opony „złotego...

Poczucie bezpieczeństwa i panowanie nad sytuacją składają się na komfort jazdy.Jest jeszcze coś,...

Więcej

Ekonomiczny styl jazdy: jaka opona będzie najlepsza i dlaczego? Jak...

Ekonomiczny styl jazdy? Nie ma się czego wstydzić!Taki styl jazdy preferuje wielu kierowców,...

Więcej

Jak ciśnienie powietrza w kołach wpływa na komfort jazdy?

Ciśnienie powietrza ma kluczowy wpływ na komfort jazdy,ale nie tylko na komfort. Od właściwego...

Więcej