POKOLENIE ZERO

ZERO wypadków. ZERO rannych. ZERO ofiar śmiertelnych. Trudno dziś sobie wyobrazić poczucie komfortu i bezpieczeństwa, jakie może dawać wyeliminowanie wszelkich zagrożeń na drodze. Pierwsze pokolenie, które tego doświadczy będzie Pokoleniem ZERO. 

Pokolenie ZERO to projekt dedykowany Wizji Zero wdrażanej przez Continental na całym świecie, która zakłada całkowite wyeliminowanie wypadków, rannych czy ofiar śmiertelnych - bo właśnie do ZERA w tej materii dążymy!

Dowiedz się więcej o Wizji Zero

Zwiń

Franek, urodził się w 2026.
Lili, urodziła się w 2024.

Przeżyli ZERO wypadków.

Pokolenie zero

ZERO wypadków. ZERO rannych. ZERO ofiar śmiertelnych. Trudno dziś sobie wyobrazić...

więcej

Test:
Sprawdź, czy jesteś bezpiecznym kierowcą

Większość z nas uważa się za dobrych kierowców. A jakie są fakty?

Rozwiąż test i sprawdź, czy jesteś bezpiecznym, a co za tym idzie, dobrym kierowcą. Przy okazji odświeżysz swoją wiedzę na temat ruchu drogowego.

Biore udział

1 / 8

e

Drogi kierowco, zacznijmy od tego, czy wiesz, co powinieneś zawsze mieć w samochodzie, jeżdżąc po polskich drogach?

2 / 8

e

Rondo to miejsce, przez które kierowcy często przejeżdżają wedle własnej fantazji. Załóżmy, że chcemy na rondzie skręcić w lewo. Co mówi nam o takiej sytuacji kodeks drogowy?

3 / 8

e

Co robić, gdy na drodze chce nas zatrzymać policyjny patrol? 

4 / 8

e

Z jaką prędkością jeździmy w Polsce po drogach ekspresowych i autostradach?

5 / 8

e

Kiedy zaleca się wymieniać opony zimowe na letnie?

6 / 8

e

Co robi bezpieczny kierowca, zbliżając się do przejścia dla pieszych?

7 / 8

e

Parkowanie to zmora wszystkich mieszkańców dużych polskich miast. Gdzie zaparkuje znający przepisy kierowca?

8 / 8

e

Kto powinien stosować zasadę ograniczonego zaufania?

3 - 1

Do poprawki

Niedobrze. Masz bardzo małą wiedzę z zakresu bezpiecznej jazdy. Musisz koniecznie nadrobić zaległości. Kodeks drogowy powinien na stałe zagościć w Twoim domu. Skarbnicą wiedzy są też sprawdzone internetowe serwisy motoryzacyjne. Bycie kierowcą to ogromna odpowiedzialność - za siebie i innych, a bezpieczeństwo na drodze to sprawa najwyższej wagi. Dobra wiadomość jest taka, że nigdy nie jest za późno na naukę. Powodzenia!

6 - 4

Jest dobrze, ale…

Masz predyspozycje do tego, aby stać się  bezpiecznym kierowcą, ale do osiągnięcia doskonałości jeszcze trochę Tobie brakuje. Jeżeli na drodze spotykają Cię sytuacje, w których nie wiesz, jak się zachować - szukaj informacji, zaglądaj do kodeksu drogowego, staraj się cały czas doskonalić. I nigdy nie zapominaj o zasadzie ograniczonego zaufania.

8 - 7

Tak trzymaj!

Brawo! Jesteś bezpiecznym kierowcą. Kodeks drogowy nie ma przed tobą tajemnic. Pamiętasz o zasadzie ograniczonego zaufania, zawsze masz właściwie dobrane opony i prawidłowo wyposażony samochód. Ale pamiętaj: codziennie na drodze spotykają nas niebezpieczne sytuacje. Nie ulegaj rutynie, nie jeździj „na pamięć”. Bądź zawsze czujny!